Aplikace zobrazuje v mapovém okně funkční využití budov ve 3D zobrazení a v liště umístěné na pravé straně nabízí statistiku a analýzu dat dle zvolených kritérií. Jedná se o pilotní část projektu znázorňující historické centrum města.
Aktivace analytické lišty se statistikami se provede prostřednictvím ikony ().
Základní jednotkou, pro kterou je sledováno funkční využití, je prvek. Prvek není synonymem podlaží, může být částí podlaží nebo celým podlaží. Prvek je vymezen především z důvodu existence více funkcí v jednom podlaží. Podlaží je pak rozděleno do dvou a více prvků podle toho, kolik funkcí se v něm nachází. Zároveň prvek vychází z modelovaného tvaru objektu, kdy i podlaží o jedné funkci může být v důsledku rozdílné geometrie částí budovy rozděleno do více prvků. Prostřednictvím popisného okna je možné podat připomínku k funkčnímu využití daného prvku.
Statistika pro celý zobrazovaný soubor dat je zobrazena při „Výběr: Celoměstský“. Při výběru konkrétní budovy v mapovém okně dojde k přepnutí statistiky na vybranou budovu – „Výběr: Konkrétní budova“. Prostřednictvím filtrů „Vyber podlaží“, „Vyber kategorii“ a posuvné lišty plochy prvku lze zobrazovat pouze požadovaná data (např. jen 2. podlaží pro funkci bydlení apod.). Záložka „žádné“ nabízí základní statistiku prvků pro definovaný výběr a filtr, záložka „funkce“ zobrazuje strukturu funkčního využití dle definovaného výběru a filtru a záložka „plocha“ ukazuje strukturu prvků dle jejich velikostních kategorií opět ve vztahu k danému výběru a filtru.
Model budov byl vypracován na podkladech poskytnutých MMB. Konkrétně vychází z krabicového modelu města Brna z roku 2017, polygonové vrstvě budov z Účelové mapy polohopisné situace (2018), digitálního modelu povrchu (2019) a digitálního modelu reliéfu (2016). Na samotnou tvorbu bylo použito řešení Local Government 3D Basemaps vyvinuté společností ESRI a následně proběhla manuální úprava výsledků. Pro tvorbu podlaží byl vytvořen algoritmus. Ačkoliv 3D model zobrazuje i tvary střech, dané parametry budovy jsou pouze orientační a nemusí odpovídat realitě. Informace o způsobu využití jednotlivých podlaží byly získány z průzkumu stavebních objektů, který byl realizován Kanceláří architekta města Brna a proběhl v letech 2018-2020. Aplikace byla vytvořena na základě projektu c-through.